Denizli Tayfa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denizli Tayfa

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DONANIM & SİSTEM TAVSİYESİ İSTEMEDEN ÖNCE LÜTFEN OKUYUN.!!!

YazarMesaj
highgen
Admin
Admin
highgen

DONANIM & SİSTEM TAVSİYESİ İSTEMEDEN ÖNCE LÜTFEN OKUYUN.!!! Empty
MesajKonu: DONANIM & SİSTEM TAVSİYESİ İSTEMEDEN ÖNCE LÜTFEN OKUYUN.!!!   DONANIM & SİSTEM TAVSİYESİ İSTEMEDEN ÖNCE LÜTFEN OKUYUN.!!! Icon_minitimePerş. Tem. 22, 2010 3:56 pm

Selam arkadaşlar, son zamanlarda sıkça karşılaştığım bir durumu sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı almak istiyorum...

sistem önerisi isteyen arkadaşların;

**** Başlık açmadan kafalarındaki oluşturdukları bütçelere denk gelen birçok başlık vardır eminim, önce inceleyip kararsız kaldıklarında yardım istemeleri daha güzel, net ve anlaşılır olur diye düşünüyorum...

KASA+MONİTÖR mü, yoksa sadece KASA mı istediklerini ve KULLANIM AMACI ile beraber BÜTÇELERİNİ de belirtirlerse çok sevineceğim.

** Bunlara ek olarak sonu olmayan bazı sorulardan da kaçınmalarını öneriyorum; AMD mi & INTEL mi , ya da ATI mi & NVIDIA mı gibi. Bu sistem beni KAÇ YIL GÖTÜRÜR ve ya oyunlar da KAÇ FPS alırım gibi...

Burada şu olabilir konuyu açan arkadaşımız özel olarak hangi işlemciyi kullanmak istiyor onu belirtebilir mesela; " ben i7 920 istiyorum " ya da " ben X4 965 işlemcili bir sistem istiyorum " gibi belirtip ona göre devam edilebilir konu üzerinden.

** Tek bir yerden mi, yoksa web üzerinden tek tek sipariş ile mi alacaklarını da yazabilirler.

** Taksitli ise kaç ay vade ve hangi kredi kartı ile alabileceğini.

** Belirtilen max. bütçe de esneme payı varsa bunu yazmaları iyi olur arkadaşların, mesela 2.500 TL 'lik tavsiye isteniyor ama +100 TL'de olabilir gibi.

** Hatta ellerinde mevcut kullanımında ve sorunu olmayan parçalarda varsa belirtilmesi çok iyi olur. (HDD, Optik Sürücü, Ekran Kartı vb.)

** Arkadaşların, profilinde bulunulan İL'i de belirtmeleri, yakın yerlerdeki firmalardan tavsiye almaları adına rahatlık sağlar.

Bazı başlıklarda bu saydıklarım yer alıyor ama bu ara çok fazla eksik bilgi ile birşeyler karalamaya çalıştık hep beraber...

Şu yüzden önemsiyorum, forumda konular çok fazla dağılıyor, çok fazla düzeltme yapıyoruz ve karman çorman bir hal alıyor topic.

Sizlerinde düşüncelerini öğrenmek isterim bu konuda...

DONANIM & SİSTEM TAVSİYESİ İSTEMEDEN ÖNCE LÜTFEN OKUYUN.!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» burayı okuyun..
» Arkadaslar Tanitim Yapıcaklar Lütfen İceri
» Ağlamışsın (çok gzl bi şiir--mutlaka okuyun)